Veverka, damašek

Kód: 1483
3 233 Kč 2 671,90 Kč bez DPH

Menší nůž s čepelí z houževnaté a tvrdé damaškové oceli.  Nůž z damaškové oceli je reprezentativní kousek pro majitele.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

 Menší nůž s čepelí z houževnaté a tvrdé damaškové oceli. Damašek je skládán z ocelí ChVG (ČSN 19712 – legovaná nástrojová ocel), U8 (ČSN 19152 – nelegovaná nástrojová ocel) a ŠCh15 (ČSN 14100 – ložisková ocel). Díky skládání čepele z vrstev tvrdé a houževnaté oceli vznikají jedinečné vlastnosti damaškové oceli, její výjimečná ostrost a dlouhotrvající výdrž ostří.

Nůž Veverka má kovanou, 2 mm silnou a 115 mm dlouhou čepel, střenku z dřeva sapeli a pruhů březové kůry. Svými rozměry a tloušťkou čepele je vhodný spíše pro jemnější a lehčí práci, ocení ho zvláště rybáři a lovci při lovu malé a střední zvěře. I když nemá čepel tvar typický pro stahovací nůž, je možno jej k takovému účelu použít. Vzhledem k tvrdosti 62 HRC je trvanlivost ostří výtečná, stačí ho pouze občas obtáhnout na ocílce, nebo popruhu. Nůž z damaškové oceli je reprezentativní kousek pro každého majitele.

Součástí nože je i pouzdro z 3 mm tlusté hověziny, obšité silnou sedlářskou nití a na exponovaných místech opatřené nýty. Pouzdro se dodává v broušeném stavu, přesto doporučujeme jej pravidelně ošetřovat olejem.

Popis

Ocel:                            Damašek

Střenka:                      Sapeli, březová kůra

Tloušťka čepele:      2 mm

Délka čepele:           115 mm

Celková délka:          225 mm

Hmotnost:                 130 g

Kalení:                         62 HRC

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
Záruka: 2 roky