Norek, damašek

Kód: 232
2 386 Kč 1 971,90 Kč bez DPH

Menší nůž s čepelí z damaškové oceli. Díky skládání čepele z vrstev tvrdé a houževnaté oceli vznikají jedinečné vlastnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nůž Norek má kovanou, 2 mm silnou a 140 mm dlouhou čepel, střenku z dřeva habru (Carpinus betulus). Svými rozměry a tloušťkou čepele je vhodný spíše pro jemnější a lehčí práci, ocení ho zvláště rybáři a lovci při lovu malé a střední zvěře. I když nemá čepel tvar typický pro stahovací nůž, je možno jej k takovému účelu použít. Vzhledem k tvrdosti 62 – 65 HRC je trvanlivost ostří výtečná, stačí ho pouze občas obtáhnout na ocílce, nebo popruhu. Nůž z damaškové oceli je reprezentativní kousek pro každého majitele. Damašek je skládán z ocelí ChVG (ČSN 19712 – legovaná nástrojová ocel), U8 (ČSN 19152 – nelegovaná nástrojová ocel) a ŠCh15 (ČSN 14100 – ložisková ocel) - výjimečná ostrost a dlouhotrvající výdrž ostří.

Součástí nože je i pouzdro z 4 mm tlusté hověziny, obšité silnou sedlářskou nití a na exponovaných místech opatřené nýty. Pouzdro se dodává v surovém stavu a doporučujeme jej před použitím napustit např. lněným olejem.

Ocel:                        Damašek

Střenka:                    Habr

Tloušťka čepele:       2 mm

Délka čepele:           140 mm

Celková délka:          260 mm

Hmotnost:                 140 g

Kalení:                      62 – 65 HRC

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
Záruka: 2 roky