Irbis, damašek

Kód: 1484
2 980 Kč 2 462,81 Kč bez DPH

Menší nůž s čepelí z damaškové oceli. Vzhledem k tvrdosti 62 – 65 HRC je trvanlivost ostří výtečná, stačí ho pouze občas obtáhnout na ocílce, popruhu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis

 

Ocel:                            Damašek

Střenka:                      Sapeli

Tloušťka čepele:      2 mm

Délka čepele:           130 mm

Celková délka:          250 mm

Hmotnost:                 125 g

Kalení:                         62 HRC

 

Menší nůž s čepelí z houževnaté a tvrdé damaškové oceli. Damašek je skládán z ocelí ChVG (ČSN 19712 – legovaná nástrojová ocel), U8 (ČSN 19152 – nelegovaná nástrojová ocel) a ŠCh15 (ČSN 14100 – ložisková ocel). Díky skládání čepele z vrstev tvrdé a houževnaté oceli vznikají jedinečné vlastnosti damaškové oceli, její výjimečná ostrost a dlouhotrvající výdrž ostří.

Nůž Irbis má kovanou, 2 mm silnou a 130 mm dlouhou čepel, střenku z dřeva sapeli. Svými rozměry a tloušťkou čepele je vhodný spíše pro jemnou a lehkou práci, ocení ho zvláště rybáři a lovci při lovu malé zvěře. I když nemá čepel tvar typický pro stahovací nůž, je možno jej k takovému účelu použít. Vzhledem k tvrdosti 62 – 65 HRC je trvanlivost ostří výtečná, stačí ho pouze občas obtáhnout na ocílce, nebo popruhu.

Součástí nože je i pouzdro z 4 mm tlusté hověziny, obšité silnou sedlářskou nití a na exponovaných místech opatřené nýty. Pouzdro se dodává v surovém stavu a doporučujeme jej před použitím napustit např. lněným olejem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
Záruka: 2 roky