Candát R12

Kód: 1487
3 620 Kč 2 991,74 Kč bez DPH

Silný nůž pro lovce

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Menší nůž s čepelí z oceli R12, což je v podstatě rychlořezná ocel (HSS), používaná k výrobě nástrojů pro opracování kovů. Nůž z takové oceli má extrémní odolnost a pevnost.

Nůž Candát má kovanou, 2 mm silnou a 155 mm dlouhou čepel, střenku z dřeva habru (Carpinus betulus) proloženou pruhem z kůže pro zajištění maximální jistoty úchopu a zaručení bezpečné práce. Svými rozměry a tloušťkou čepele je vhodný spíše pro středně těžkou práci, pro svůj specifický tvar čepele je vhodný spíše pro řezání, než pro sekání, ocení ho zvláště lovci při lovu středně velké zvěře. Vzhledem k tvrdosti 65 – 67 HRC je trvanlivost ostří výtečná, takto tvrdé ostří jde těžko ztupit. Povrchová úprava čepele je za tepla nanášené černění a časem může dojít k jeho otírání, nicméně trvanlivost této povrchové úpravy byla prověřena černěním zbraní.

Součástí nože je i pouzdro z 4 mm tlusté hověziny, obšité silnou sedlářskou nití a na exponovaných místech opatřené nýty. Pouzdro se dodává v surovém stavu a doporučujeme jej před použitím napustit např. lněným olejem. 

Popis

 Ocel:                        R12

Střenka:                    Habr, kůže

Tloušťka čepele:       2 mm

Délka čepele:           155 mm

Celková délka:          260 mm

Hmotnost:                 160 g

Kalení:                       57 – 59 HRC

Doplňkové parametry

Kategorie: Nože
Záruka: 2 roky