Brusná sada Lansky Universal

Kód: 1192
1 634 Kč 1 350,41 Kč bez DPH

Brusná sada Lansky Universal se čtyřmi kameny se dá považovat za nezbytné příslušenství každého, kdo vlastní nůž se zubatým ostřím a chce ho udržovat v dobré kondici.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pomocí této sady je možné brousit ostří pod čtyřmi různými úhly:

  1. 17° úhel ostří je většinou použit u filetovacích nožů, nožů pro umělce a nožů X-acto. Je to velmi malý úhel, nůž velmi dobře řeže, ale výdrž ostří je poměrně nízká.
  2. 20° úhel je typický pro stahovací, porcovací, ořezávací a filetovací nože. Výdrž ostří je poměrně lepší.
  3. 25° úhel je pravděpodobně nejpoužívanější úhel ostří, jelikož je ostří s tímto úhlem je velmi trvanlivé a velmi dobře řeže. Jeho použití je široké, od kapeních nožů, přes lovecké, až po nože profesionálních kuchařů.
  4. 30° úhel je velmi vhodný pro nože na zeleninu, nože pro řezání provazů a například pro nože na koberce. Je to poměrně tupý úhel a ostří s tímto úhlem se tupí nejpomaleji, ale za cenu menší řezivosti.

Sada obsahuje 4 kameny se zrnitostí 120, 280 a 600. Nejhrubší kámen se zrnitostí 120 se používá pro opravu ostří, které má na sobě vrypy, velké poškození, nebo došlo k jeho zničení. Kámen se zrnitostí 280 je další v pořadí po kameni se zrnitostí 120 a slouží k přípravě ostří pro finální broušení kamenem se zrnitostí 600.

Oproti sadě Standard osahuje sada Universal ještě kámen pro broušení zubatých ostří. Je možno říci, že bez tohoto kamene není šance zubaté ostří správně nabrousit.

Na všechny čtyři kameny je nutné před použitím aplikovat jednu, nebo dvě kapky brusného oleje, aby nedocházelo k zanášení povrchu kamene a brusné zrno se udržovalo stále ostré. Po použití brousku je nutné kameny omýt teplou vodou a poté nechat uschnout – ne na radiátoru!

S brusnou sadou Lansky se budete moci nožem holit!

Doplňkové parametry

Kategorie: Broušení nožů
Záruka: 2 roky